کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )

راهنمای خرید و شناخت قطعات

درام کارتریج چیست و چگونه باعث چاپ اسناد و تصاویر می‌شود؟

درام کارتریج به شکل میله‌‌ای استوانه‌‌ای طراحی شده که در واقع عملکرد اصلی آن، انتقال تصویر روی کاغذ است و فرآیند اصلی چاپ با استفاده از درام انجام می‌‌شود. درام دارای سطحی براق و رسانای نور بوده و در آن الکتریسیته ساکن ایجاد می‌‌شود. درام دستگاه کپی، از سلنیوم و یا مواد دارای حساسیت بالا به نور پوشیده شده است که رسانای الکتریسیته هستند.

حساسیت نوری درام و خاصیت رسانایی الکتریکی آن اساس و پایه کار این قطعه را تشکیل می‌‌دهد و نحوه کار درام به این صورت است که پیش از خواندن تصویر موردنظر، توسط دستگاه، اطلاعات به سطح درام منتقل می‌‌شود و درام که دارای بار الکتریکی مثبت است، بار الکتریکی قسمت‌های مشخص شده تصویر توسط لیزر را تغییر داده و بدین گونه، تونر شارژ را در آن قسمت‌ها جذب می‌کند.

پس از گرم شدن سطح کاغذ، تونر شارژ که به صورت پودر از کارتریج روی درام قرار گرفته است، روی سطح کاغذ ذوب شده و به سطح کاغذ می‌چسبد. پس از آن، تونر چسبیده به سطح درام توسط فوم رول تمیز می‌شود.

فوم رول کارتریج چیست؟

فوم رول کارتریج یکی از قطعات موجود در کارتریج‌های لیزری است که معمولاً جنس آن از لاستیک یا نمد است. فوم رول کارتریج یکی از قطعات حساس موجود در کارتریج است که می‌بایست به دور از هر گونه ضربه و فشار نگهداری شود. زیرا اگر ضربه‌ای به فوم رول وارد شود و جای آن بماند، دقیقا همان قسمت از فوم رول، دیگر قادر به تمیز کردن درام نخواهد بود. این اتفاق سبب می‌شود که روی کاغذ به ازای هر چرخش فوم رول پرینت گرفته شود. البته فوم رول کارتریج تنها قطعه بکاررفته در کارتریج است که در قیاس با سایر قطعات، میزان خرابی آن کمتر است. (این موضوع در شرایطی صدق می‌کند که استانداردهای لازم جهت کار با این قطعه و نگهداری از آن رعایت شود

مگنت کارتریج چیست؟

 

یکی از اجزای بسلار مهم کارتریج و دستگاه پرینتر که نقش بسزایی در فرایند چاپ بازی میکند مگنت کارتریج نامیده میشود این قطعه از یک آهنربایی است که کار اصلی آن باردارنمودن و جذب پودر های تونر است مگنت چاپ به دلیل داشتن خاصیت مغناطیسی به شکل استوانه ای مخروطی شکل است که داخل کارتریج قرار میگیرد

کاغذکش پرینتر

پیکاپ نام دیگر کاغذ کش پرینتر است . کاغذ کش پرینتر قطعه ای بسیار مهم و حیاتی در دستگاه پرینتر به حساب می آید چرا که در ایتدای شروع فعالیت دستگاه این قطعه باید برگه را به طور صحیح به داخل دستگاه هدایت کرده و همین برگه را پس از چاپ به خارج از دستگاه هدایت کند . تا زمانی که این قطعه فعالیت خود را به خوبی انجام ندهد ، برگه به صورت صحیح داخل دستگاه هدایت نمیشود و در واقع دستگاه شما بی استفاده باقی میماند . خرابی های کاغذ کش پرینتر معمولا سطحی است و با کمی تاثیر گذاشتن بر روی آن مشکل قابل رفع است

فیلم پرینتر چیست؟

فیلم فیوزینگ یکی از قطعات کارتریج پرینتر به شمار می آید، قطعه ای استوانه ای از جنس پلاستیک و یا فلزی می باشد که روکشی از جنس تفلون بر روی آن کشیده شده است که باعث می شود تا تونر های ریخته شده روی کاغذ، بر روی آن نچسبد. این قطعه با نیرویی که از پرس رولر می گیرد، دائما در حال چرخش بوده و کاغذ درون پرینتر را پرس میکند، جوهر مرطوب بلافاصله بین هر دو غلطک می رود. به لطف گرما و فشار حاصل از بدنه، جوهر درون کاغذ ادغام می شود و به آسانی لک نمی خورد.  دلیل این که چاپگرها اغلب برای گرم کردن یک یا دو دقیقه زمان نیاز دارند، زیرا در یک غلتک از لامپ لوله کوارتز استفاده می کنند تا به دمای مناسب برسند. این ویژگی نیاز به بیشترین میزان برق در کل فرآیند را دارد. جوهر خیس شده و به راحتی در هنگام برخورد با فیوز صاف می شود، بنابراین غلطک ها در تفلون پوشانده می شوند تا از چسباندن جوهر به غلطک ها به جای کاغذ جلوگیری شود. با این وجود، بدون آن، جوهر تونر به طور مداوم لکه دار می شود و پس از لمس دست ها، جوهر بر روی کاغذ پخش می شود.

بلید کارتریج چیست؟

بلید” و “داکتر بلید” قطعاتی از جنس لاستیک و شفاف هستند که متصل به قطعه‌ ای فلزی می‌ باشند. طول آن‌ ها چندین برابر قطرشان است. تفاوت ظاهری این دو، در نازک‌ تر بودن “داکتر بلید” نسبت به “بلید” می‌باشد. هم‌ چنین وظایف آن‌ ها نیز شباهت‌ ها و تفاوت‌ هایی دارد. این دو قطعه جزو قطعات داخلی دستگاه‌ هایی نظیر پرینتر و فتوکپی می‌ باشند که البته "داکتر بلید" بیش‌تر در دستگاه‌های فتوکپی کاربرد دارد.

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان