کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود | ثبت نام     )
خبری
  • 38
  • 3934 مرتبه
PictBridge چیست ؟

PictBridge چیست ؟

دوشنبه 03 اردیبهشت 1397

 

PictBridge چیست

اگر می خواهید دوربین های دیجیتال یا پرینتر بخرید حتماً تا کنون با این اصطلاح (PictBridge) مواجه شده اید. این قابلیت به طور اختصاصی در برخی دوربین ها و پرینترها گنجانیده شده و هدف آن برقراری ارتباط مسقیم و بدون واسطه دوربین های دیجیتال و پرینترها است.

 

با استفاده از pictbridge می توان دوربین های دیجیتال را مستقیماً به پرینترها متصل کرد (توسط کابل usb) و اقدام به چاپ آنها نمود.این کار دارای محاسن و معایبی است که در ادامه به بیان آنها می پردازیم.

 

 

معمولا بیشتر چاپگر های جوهر افشان از این قابلیت پشتیبانی میکنند

محاسن :

 

یکی از محاسن استفاده از pictbridge در سرعت آن است. بدین معنی که زمان زیادی که صرف منتقل کردن عکسها به کامپیوتر می شد را نزد خود حفظ می کنید.

حسن دوم در این است که شاید برای یک یا تعدادی عکس ، نیازی نداشته باشید کامپیوتر خود را روشن کنید. با استفاده از اتصال pictbridge  مستقیم دیگر نیازی به روشن کردن یا استفاده از دستگاه رابطی مثل کامپیوتر نیست.

 

 

 

معایب :

 

یکی از اصلی ترین معایب این سیستم در این است که در صورتی که از این روش استفاده کنیم نمی توانیم عکسها را توسط نرم افزارهای عکس ، ویرایش کنیم . در اصطلاح، با استفاده pictbridge عکسها بصورت خام چاپ می شوند.

عیب دوم در این است که برای بهره بردن از این قابلیت باید هر دو دستگاه (دوربین و پرینتر) به این قابلیت مجهز شده باشند. گاهی ممکن است پرینتر ما این قابلیت را نداشته باشد که در اینصورت هرگز نمی توانیم از اتصال مستقیم pictbridge در دوربین خود استفاده کنیم.

 

 

روش کار :

 

همانطور که گفته شد این روش از ارتباط کابلی USB استفاده می کند. شما دوربین خود را به پرینتر وصل می کنید. در درون دروبین خود بر روی عکس مورد نظر رفته و آنرا برای چاپ به پرینتر منتقل می کنید. پرینتر ، عکس شما را که مطابق تنظیمات دلخواه شماست چاپ کرده و بعد از اتمام عملیات چاپ ، پیامی را مبنی بر تمام شدن چاپ به دوربین شما ارسال می کند که در صفحه نمایش دوربین نشان داده می شود.

 

Pictbridge دراصل ساخته شده تا چاپ عكس هاي ديجيتال آسان تر و در دسترس تر باشد.Pictbridge به شما اجازه مي دهد تا يك دوربين عكاسي ديجيتال را مستقيما در محل به يك چاپگر وصل كنيد(بدون ميانجي گري يك کامپیوتر)و عكس مورد نظر را چاپ كنيد.

 

 

به واسطه سرعت فروش و رواج دوربين هاي ديجيتال ، تصاويراكنون (مانند ساير اطلاعات ديجيتالي) قابل دسترس تر از گذشته هستند.با اين وجود تصاوير ديجيتالي به طور مرسوم بايد با واسطه يك كامپيوتر شخصي و نرم افزار ويژه براي چاپ ارسال شوند ؛ اين چرخه چندان هم ساده نيست.اگرچه سيستم هايي وجود داشته اند كه يك دوربين مشخص به يك چاپگر مشخص وصل شود، ولي اين سيستم ها فقط محدود به چند توليدكننده خاص بوده و به صورت يك استاندارد جهاني درنيامدند.

 

Pictbridge يك استاندارد جديد است كه براي چاپ مستقيم از دوربين ساخته شده و بدون وابستگي به سازنده اي خاص سازگاري بين دوربين و چاپگر را فراهم آورده است.تقريبا تمام توليدكنندگان بزرگ قبلا به اين استاندارد پيوسته اند. اين استاندارد، همچنين براي كاربردهاي ديگري نيز اهميت پيدا كرده است.

 

  Pictbridge شامل دامنه وسيعي از عملكردهاست، ولي عملكردهاي ويژه اي وجود دارد كه به مشخصات مخصوص هر دستگاه بستگي دارد.

 

 

 

 

محصولات Pictbridge قادرند عملكرد هاي زير را انجام دهند ؛ با يك كابل USB مستقيما به دستگاه وصل شوند(بدون اينكه نياز به نرم افزاري خاص يا توليد كننده اي خاص داشته باشند.)، با دگمه هاي كنترلي مي توان فورا يك تصوير به نمايش درآمده روي مانيتور دوربين را پرينت گرفت ، و در صورت بروز اشكال پيغام روي مانيتور ظاهرمي شود.

 

عملكرد هاي مفيد ديگري نيز از جمله چاپ چند عكس پياپي ، چاپ چند نسخه از يك تصوير ، چاپ عكس هاي رتوش شده ، تعريف اندازه چاپ و نمايش وضعيت پرينت با اين استاندارد در دسترس است.البته اين عملكرد ها به نوع دستگاه هاي استفاده شده هم بستگي دارد.

 

Pictbridge به دوربين اجازه مي دهد تا تنظيمات از پيش گزيده چاپگر را به كار ببرد ، البته اين در صورتي است كه دوربين قابليت اين تنظيمات را نداشته باشد.

 

Pictbridge لذت عكاسي كردن به صورت ديجيتال را بيشتر مي كند ، وقتي كه شما بدون استفاده از نرم افزاري خاص و حتي كامپيوتر شخصي عكس خود را چاپ مي كنيد.

 

 

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان